Zwierzęta w domu- najlepsze rozwiązania dla mebli

Wielu z nas nie wyobraża sobie domu, w którym mogłoby zabraknąć miejsca dla ukochanego pupila. Mieszkanie ze zwierzakami dostarcza oczywiście ogromnej radości i mnóstwa zabawnych sytuacji, jednakże z drugiej strony wymaga również zastosowania odpowiednich rozwiązań. Mając w domu psa lub kota, nasze meble narażone są bowiem na zadrapania, zniszczenia oraz wnikająca w głąb tkanin sierść. Jak poradzić sobie z tymi problemami, aby przez długie lata cieszyć się wciąż atrakcyjnym wyglądem swojego domowego wyposażenia?

Obecnie, dostępność różnorodnych rozwiązań dla domów zamieszkiwanych przez zwierzęta jest coraz to większa. Decydując się na nowoczesne meble do domu, nie musimy obawiać się, że podczas pobytu w pracy lub wizyty u przyjaciół, nasz czworonożny przyjaciel wyrządzi szkody nie do naprawienia.

Meble wypoczynkowe odporne na zwierzaki

Wszystko zaczyna się od… zestawu wypoczynkowego. To właśnie jego wybór stanowi największy problem dla większości rodzin, które decydują się na psa lub kota. Jak zatem znaleźć najlepszy model?

Podstawa to oczywiście materiał obiciowy. Powinien być bardzo wytrzymały, łatwo czyszczący i plamoodporny. Zwróćmy również uwagę na jego podatność na wsiąkanie wody- chcąc zaoszczędzić sobie wielu zmartwień, wybierajmy tkaniny z powłoką hydrofobową, która zapobiega przedostawaniu się cząsteczek wody w głąb włókien. Jakie materiały w takim razie polecamy?

Pokrycie sofy, narożnika lub kanapy skórą ekologiczną, lub naturalną pozwoli nam łatwo usunąć z ich powierzchni sierść, jednakże nie sprawdzi się równie skutecznie w przypadku uszkodzeń i zadrapań. Zdecydowanie lepszym wyborem okażą się meble wypoczynkowe obite materiałami, takimi jak plecionki i szenile. Najważniejsze, aby odznaczały się ciasnym i mocnym splotem, niepodatnym na uporczywe drapanie. Warto poszukiwać również tkanin o niejednolitej fakturze, która skutecznie zamaskuje wszelkie uszkodzenia.

Nowoczesne meble do domu z metalowymi nóżkami

Pamiętajmy, aby w naszym meblu wypoczynkowym zabezpieczyć nie tylko siedzisko i oparcie, ale również jego podstawę. Możemy spodziewać się, że szczenięta i małe kotki, mające problem z doskoczeniem na kanapę lub fotel, skupią się na ich nóżkach. Odradzamy zatem drewniane podpory, zdecydowanie bardziej narażone na zadrapania i uszkodzenia. Świetnym wyborem będą natomiast podstawy metalowe lub z tworzywa. Jeśli mamy taką możliwość, zastosujmy podobne rozwiązania również w pozostałych nowoczesnych meblach do domu.

Dodatkowa ochrona mebli

Przy wyjątkowo psotliwych pupilach dodatkowej ochrony nigdy dość! Nawet najlepszej jakości materiał obiciowy, podczas naszej dłuższej nieobecności w domu warto zabezpieczyć podwójnie. W jaki sposób? Kocami, pledem oraz pozostałymi zdejmowanymi przykryciami, które łatwo ściągnąć i wyprać w pralce.