Nowoczesny pokój nastolatka- dlaczego warto zdecydować się na taki styl?

Każdy rodzic, który choć raz urządzał pokój dla swojego dziecka, wie, że w niektórych przypadkach może być to naprawdę ciekawe wyzywanie! W momencie, w którym nasza córka lub syn wchodzi w wiek nastoletni, jego wnętrze wymagać będzie jednak pewnych zmian oraz przystosowania do obecnie obowiązujących trendów. To w końcu nastolatkowie są grupą, która wie najlepiej, co w danej chwili jest modne! Warto myśleć w tym przypadku przyszłościowo i sięgać po uniwersalne, ponadczasowe rozwiązania. Miejmy bowiem na względzie, że nasze dziecko będzie korzystać ze swojego pokoju jeszcze minimum przez kilka lat, dlatego też nie powinien on zostać urządzony w zbyt dziecinnym, infantylnym stylu.

Dlaczego warto urządzić pokój młodzieżowy w nowoczesnym stylu?

Obecnie, najczęściej wybieranym przez rodziców i młodzież wystrojem jest stylistyka nowoczesna, dająca niczym nieograniczone możliwości. Wszystko za sprawą prostych, nowoczesnych mebli do domu oraz stonowanej, klasycznej kolorystyki, będącej doskonałą bazą do dalszych działań. Wnętrza urządzone w tym stylu są ponadczasowe, nigdy się nie nudzą i nieprędko wyjdą z mody. Ich główną zaletę stanowi niebywała łatwość w dokonywaniu zmian wystrojowych. Często, jedyne, co musimy zrobić, aby odświeżyć pokój dziecka, to zmienić znajdujące się w nim dodatki lub przemalować ściany.

Nowoczesny pokój dla dziewczynki

Gusta dziewczynek zmieniają się bardzo szybko. Jeśli zatem nie chcemy po krótkim czasie od ukończenia remontu dokonywać kolejnych, drastycznych zmian w pokoju swojej córki, zdecydujmy się na meble nowoczesne. Proste, funkcjonalne, ustawne, a przy tym najmodniejsze! Doskonałym wyborem będzie wyposażenie wybarwione w śnieżnej bieli, które świetnie sprawdzi się w standardowej nowoczesnej odsłonie, jak i stylistyce skandynawskiej. Białe meble są eleganckie, niezwykle dziewczęce, a przy tym dodają wnętrzom przestronności i lekkości. Łatwo dopasujemy do nich również dowolne dodatki w różnorodnych motywach i kolorach- wszystko zależy tutaj od indywidualnych upodobań.

A co z kolorem ścian? W pokoju nastolatki pożądane barwy to ciepłe beże, jasne odcienie szarości oraz pastele. Są to kolory, które przepięknie odznaczają się na tle białych mebli. Możemy również udekorować jedną ze ścian ozdobną tapetą lub naklejkami, nadającymi wnętrzu oryginalnego charakteru.

Nowoczesny pokój dla chłopca

Pokój nastolatka to chyba nieco prostsze wyzwanie aranżacyjne. Do uniwersalnych, a zarazem designerskich propozycji należą z pewnością meble nowoczesne wybarwione na szaro. Mogą mieć jednolitą strukturę lub też zostać połączone z drewnianymi/metalowymi aplikacjami albo połyskującymi elementami w ciemniejszym kolorze. W pokoju chłopca możemy pozwolić sobie ponadto na odważniejszą kolorystykę ścian, jednakże pamiętajmy, aby nie wybierać zbyt ciemnych odcieni! Wyrazisty akcent świetnie sprawdzi się np. na jednej powierzchni. Jeśli dysponujemy wnętrzem o większym metrażu, warto pomyśleć także nad nowoczesną i wygodną sofą. W ten sposób stworzymy w pokoju naszego dziecka strefę wypoczynkowo-rozrywkową.