3 sprawdzone sposoby, aby zadbać o klimat w domu przed świętami

Grudzień to wyjątkowy okres w roku. Miesiąc świąteczny, przepełniony rodzinną, ciepłą aurą. Wiele osób wraz z pierwszymi dniami grudnia rozpoczyna już powolne przygotowania do nadchodzącej Wigilii. To zatem idealny moment, aby podzielić się inspiracjami w zakresie tego, jak stworzyć przytulną, klimatyczną przestrzeń w swoim domu, która umili i rozweseli chłodne, zimowe wieczory!

Jeśli chcesz w tym roku rozpocząć przygotowania do świąt wcześniej niż na kilka dni przed i wprowadzić się w świąteczny nastrój już od pierwszych dni grudnia, oto kilka pomysłów na upiększenie i ocieplenie swoich wnętrz!

Magia oświetlenia – gwarantowany klimat w domu

Grudzień to zdecydowanie miesiąc światełek, których moc jest wielka! Nawet jeśli posiadasz już klimatyczne oświetlenie w swoich wnętrzach, które dostarczają m.in. nowoczesne meble do domu z listwami LED, w szczególności eleganckie witryny, w tym okresie warto pokusić się o znacznie więcej!

Na grudniowo-świąteczną aurę polecamy przede wszystkim:

  • naturalne świece zapachowe,
  • kominki do aromaterapii,
  • dekoracyjne lampiony do postawienia na komodzie, regale lub podłodze,
  • świąteczne, ozdobne lampki na okna, półki i balustrady

Choinka z prezentami i lampionem.

Tego rodzaju oświetleniowe dekoracje pozwolą Ci stworzyć klimat w całym domu, w każdym jego wnętrzu! Możesz dlatego przyozdobić nimi salon, sypialnię, kuchnię, biuro, pokój dziecka, a nawet łazienkę, czy wiatrołap.

Tekstylia, czyli sposób na zawsze przytulną przestrzeń

Tekstylia, podobnie jak i oświetlenie, jest nieocenione, jeśli mowa o kreowaniu klimatu w domu. Z pewnością posiadasz już je w swoich wnętrzach. W grudniu tekstylnych dodatków może pojawić się jednak jeszcze więcej lub… w nowym wydaniu!

Jeśli do tej pory przeważają u Ciebie na przykład motywy florystyczne, w grudniu warto zastąpić je bardziej świątecznymi wzorami. Nie muszą być to oczywiście od razu bałwanki, czy mikołajki, a same świąteczne kolory – czerwień, złoto, srebro, ciemna zieleń, biel. Tekstylne, świąteczne dodatki najlepiej sprawdzają się w postaci ozdobnych serwetek, podstawek, obrusów, skarpet prezentowych. Śmiało możesz sięgać również po nie w następnych latach, ponieważ nigdy nie wyjdą z mody!

Świąteczny wieniec - stroik ze świecami i bombkami. Dekoracje roślinne na święta

O klimat w domu na święta poza oświetleniem i tekstyliami zadba także charakterystyczna dla tego okresu roślinność. Mowa tu jednak nie tylko o samej choince, czyli głównej ozdobie każdego domu, a wielu innych elementach. W szczególności stroikach do powieszenia na drzwiach lub położenia na stole, iglastych girlandach, którymi można przyozdobić balustrady, czy jednym z symboli świąt Bożego Narodzenia – poinsecji, znanej także pod nazwą gwiazda betlejemska.