Nowoczesne meblościanki do domu

Czy meblościanki przeżywają swoją drugą młodość? Mebel nieodłącznie kojarzony z czasami PRL-u dzisiaj powoli wraca do łask, jednakże w zupełnie innej — nowoczesnej formie. Producenci oferują gotowe zestawy ułatwiające funkcjonalną aranżację nie tylko najmniejszych mieszkań, ale również pokojów o większym metrażu. Dlaczego warto zatem zdecydować się na meblościankę w swoim domu?

Meblościanka — zestaw kilku mebli

Pod pojęciem meblościanki kryje się zestaw składający się z kilku segmentów meblowych: półek, szafek, regałów, posiadających elementy wspólne w postaci pionowych bocznych ścianek. Największa popularność tego rodzaju wyposażenia przypada w naszym kraju na lata 70. i 80. XX wieku. Było to rozwiązanie stosowane przede wszystkim w małych mieszkaniach, mające zaoszczędzić dostępną przestrzeń poprzez pełne przysłonięcie tylko jednej ściany.

Dzisiejsze nowoczesne meblościanki nie przypominają swoich poprzedniczek sprzed lat. Są to najczęściej zestawy meblowe, składające się z kilku najważniejszych brył należących do jednej kolekcji. W skład meblościanki może wchodzić m.in. szafka RTV, wisząca witryna i 2 półki, przystosowane do bliskiego usytuowania obok siebie — ścianka w ściankę lub z możliwością zachowania większych odstępów. Dowolność aranżacyjna to wynik mniejszej złożoności dostępnych zestawów, które nie przysłaniają już całej ściany.

Nowoczesne meblościanki do salonu i pokoju dziecka

Współczesne meblościanki znakomicie wpasowują się w charakter nowoczesnych mebli do domu. Są funkcjonalne, lekkie i ustawne, jednocześnie zapewniając wystarczającą ilość miejsca do przechowywania. Każdy bez problemu odnajdzie komplet, który spełni jego oczekiwania. Zarówno pod względem ogólnej wielkości, ilości i rodzaju poszczególnych elementów, jak i stylistyki.  Meblościankę mogą tworzyć zaledwie 4 zgrabne i niewielkie bryły, jak i 6 rozbudowanych modułów, zapełniających większą część ściany.

Oferowane zestawy zasługują na uwagę nie tylko ze względu na swoje właściwości, ale również design i perfekcyjne wykonanie. Geometryczne bryły o prostych liniach, gładkich frontach oraz wybarwieniu w ponadczasowych kolorach, często podkreślonych oświetleniem LED nadadzą naszym wnętrzom luksusowego charakteru.

Ze względu na swój ulepszony wygląd, dzisiejsze nowoczesne meblościanki są chętnie wybierane w mniejszych bądź większych salonach, gdzie w sposób praktyczny, a zarazem niesamowicie stylowy potrafią zagospodarować dostępną przestrzeń. To także coraz to częstszy element pokojów młodzieżowych, który gwarantuje wygodne miejsce na książki, zabawki i pozostałe akcesoria. W sklepach z łatwością znajdziemy meblościanki z dwudrzwiową szafą, bieliźniakiem, czy też pojemnym regałem. Taki zestaw mebli całkowicie rozwiązuje problem przechowywania, a przy tym nie zabiera cennej przestrzeni w pokojach o niewielkiej powierzchni.