Męskie akcenty we wnętrzach

Projektowanie, urządzanie oraz wykańczanie mieszkania to prawdziwa sztuka kompromisów. Kwestie estetyczne, takie jak kolorystyka ścian, rodzaj mebli oraz dodatków najczęściej należą do zadań kobiecych, jednakże nie oznacza to, że pomija się w nich opinie mężczyzn. W końcu aranżowane wnętrza mają służyć i podobać się obu stronom. Dzisiaj skoncentrujemy się na męskich akcentach w mieszkaniu – czym są oraz jak je wybrać?

Idealne mieszkanie łączy w sobie gusta wszystkich domowników, spełnia ich potrzeby oraz pozwala realizować zainteresowania. Bardzo ważne jest zatem, aby każdy z nich miał prawo zadecydować o poszczególnych, tworzących je elementach i w ten sposób stworzyć swój własny kąt. Poznajmy więc klasyczne męskie atrybuty, które powinny znaleźć się w każdym domu.

Męskie kolory, czyli jakie?

Upodobania kolorystyczne w dużej mierze są zależne od wieku mężczyzny. Osoby młodsze nie będą mieć oporów przed wprowadzeniem do urządzanego mieszkania wyrazistych barw, takich jak pomarańcz lub czerwień. Im jednak jesteśmy starsi, tym stopniowo krzykliwe kolory ustępują miejsca spokojniejszym oraz bardziej stonowanym i neutralnym. Mężczyźni lubią zatem różnorodne odcienie szarości, brązu oraz elementy drewniane. Często decydują się także na akcenty w czerni, granacie lub butelkowej zielni.

Meble dla mężczyzn

Jakie wyposażenie warto pozostawić do wyboru swojemu mężowi lub partnerowi? Będzie to oczywiście szafka RTV! Kącik rozrywkowy w salonie to dla wielu mężczyzn miejsce wyjątkowe, w którym spędzają każdą wolną chwilę. Wszystkie sprzęty elektroniczne wymagają jednak odpowiedniego przechowywania, tak, aby nie przeszkadzały podczas poruszania się, a zarazem znajdowały się w swobodnym i wygodnym dostępie. Warto w tym przypadku zaufać męskim zdolnościom oraz pozwolić im na wybranie odpowiedniego mebla i rozmieszczenie mających znaleźć się tam urządzeń.

Mężczyźni uwielbiają nowoczesne meble do domu, wykonane w sposób prosty, a zarazem solidny i funkcjonalny. Podstawowym wyposażeniem o praktycznej funkcji jest także biurko – przestrzeń do pracy, jak i rozrywki. Jest ono szczególnie ważne dla osób, które część obowiązków wykonują w domu lub też pracują tam na stałe. Biurko powinno być przestronne, wyposażone w szafki oraz szuflady, ułatwiające zachowanie porządku.

Kolejny z męskich akcentów stanowi fotel. Niekoniecznie usytuowany przed telewizorem i służący wypoczynkowi, ale przeznaczony na przykład do nauki lub czytania książek. Jeśli w naszym domu posiadamy małą biblioteczkę, miękki i stylowy fotel doskonale uzupełni tę przestrzeń. Możemy umieścić go również w rogu salonu, gabinecie lub sypialni.

Męskie dodatki do domu

Co do zasady mężczyźni preferują praktyczne, niewyszukane rzeczy, które w pierwszej kolejności mają spełniać swoje funkcje. Najpewniej nie będą oni zatem zainteresowani poszukiwaniem dekoracyjnych wazonów, donic na kwiaty, czy też artystycznych plakatów lub obrazów. Znacznie chętniej pomogą natomiast w wyborze elementów, takich jak zegary ścienne, dekoracyjne oświetlenie w postaci lamp podłogowych lub sufitowych, czy też organizerów na płyty lub czasopisma. Ogromny wybór nowoczesnych, designerskich artykułów pozwala na znalezienie ciekawych ozdób, które nadadzą wnętrzu wyrazistego, oryginalnego charakteru.