Jakie meble wybrać?

Jakie meble wybrać?

Moda na nowoczesne meble do domu jest zmienna, ale możemy wskazać pewne prawidłowości, jakimi należy się kierować, wybierając meble do salonu czy meble do pokoju dziecięcego.

Minimalizm lub klasyczny styl

Minimalizm był, jest i będzie w modzie. To swego rodzaju klasyka w meblarstwie. Proste kształty, minimum szczegółów. Możesz dodać indywidualne akcenty do swojego wnętrza. Dziś meble do pokoju utrzymane w stylu minimalizmu można kupić wszędzie. Możesz je na przykład zamówić online. Ze względu na minimum szczegółów i łatwość montażu takie meble do sypialni czy salonu są niedrogie, o ile oczywiście nie zostały wykonane przez wybitnego projektanta. To świetna opcja do małych mieszkań lub domów.

Styl klasyczny powstał w dobie pałacowego luksusu i dlatego nadal jest uważany za przejaw elegancji. Warto jednak wziąć pod uwagę, że klasyki nie pasują do wszystkich wnętrz domowych, ze względu na to, że tylko na dużych przestrzeniach wyglądają idealnie. Oczywiście, jeśli meble do jadalni czy meble do przedpokoju pozycjonują się jako elitarny klasyk, to ich cena będzie ?elitarna?.

Klasyka w nowoczesnym stylu

Wybierając styl Empire, otrzymujesz dość wyraźne, ale ciężkie kształty ze skomplikowanymi detalami w ciemnych odcieniach. Harmonijne formy klasycyzmu, ulubiony styl konserwatystów, zakładają stosowanie mebli wykonanych wyłącznie z naturalnych materiałów, często zdobionych drogimi intarsjami. Meble łączą w sobie miękkie, gładkie linie, naturalne kształty i materiały. Kręcone drzewo jest inspiracją dla tego stylu. Meble domowe w stylu Art Nouveau zmieniają się co roku nieznacznie, dostosowując się do nowoczesnych trendów w modzie. Dzięki temu można spotkać zupełnie inne kolory, faktury i kształty tych stylowych mebli.

HI-TECH – nazwa mówi sama za siebie. Innowacyjne meble domowe zaawansowane technologicznie, proste i funkcjonalne. Takie meble bardzo często lubią młode i energiczne osoby, które chcą uzyskać coś więcej od prostego stołu czy fotela. Nowoczesne meble charakteryzują się wyraźnymi geometrycznymi kształtami. Plastik, szkło i metal to obowiązkowi towarzysze hi-tech. Zwykle stosuje się jasne lub pastelowe odcienie.

Styl hi-tech nie toleruje wystroju. Błyszczącą powierzchnię można dopasować do matowego wykończenia, a kruche szkło można wzmocnić twardym metalem. Takie meble z reguły są wyposażone w dodatkową funkcjonalność.